از جمله چالش هایی که کاربران گوشی های شیائومی پس از ورود رابط کاربری miui 12 با آن رو به رو شدند؛ مصرف زیاد باتری در miui 12 است. این رابط، علی رغم اینکه جذاب ترین رابط کاربری شیائومی نیز به دلیل ویژگی هایی همچون توجه ویژه به حریم خصوصی،‌ والپیپرهای پویا، انیمیشن‌ های جدید و ژست ‌های حرکتی متکی ‌بر اندروید ۱۰ شناخته می شود؛ اما متاسفانه مصرف باتری بسیار بالایی علی الخصوص در حالت استند بای دارد. مصرف زیاد باتری در miui 12 کاربران را با مشکلاتی جدی مواجه ساخته است؛ ما در ادامه به صورت تخصصی علت این مصرف زیاد را بررسی کرده و راهکارهایی برای جلوگیری از تخلیه شارژ باتری در miui 12 و کاهش مصرف باتری گوشی های شیائومی را به شما ارائه خواهیم داد؛ تا پایان همراه ما باشید.

دوازدهمین نسخه رابط کاربری با مصرف انرژی بالا!

شیائومی با معرفی miui 12 تحول شگرفی را در دنیای دیجیتال رقم زد و توانایی های بالای خود را برای رقابت با برند مطرحی همچون سامسونگ به رخ همگان کشید. این کمپانی در این نسل به صورت اختصاصی به مانور در هشت بخش مهم حریم خصوصی، کنترل سنتر، والپیپرهای پویا، انیمیشن ‌ها، ژست ‌های ناوبری متکی ‌بر اندروید ۱۰، پنجره ‌‌های شناور، حالت تاریک و Mi Share پرداخت و بهبودهای شگرفی را در آن ها رقم زد. علی رغم موفقیت در تمامی بخش ها، مصرف زیاد باتری در miui 12 دردسر ساز شد و کاربران را با سردرگمی های بسیار همراه ساخت. اما روش هایی برای حل مشکل تخلیه شارژ باتری در MIUI 12 نیز وجود دارد؛ با ما همراه بوده تا با این روش ها آشنا شوید.

جلوگیری از تخلیه شارژ باتری در miui 12

جلوگیری از تخلیه شارژ باتری در miui 12

بطور کلی چهار روش مختلف برای جلوگیری از تخلیه شارژ باتری در miui 12 پیشنهاد شده است؛ این چهار روش شامل ۱. غیر فعال کردن Mi Account 2. به روز رسانی نرم افزارها ۳. بازگشت به تنظیمات کارخانه و ۴. کالیبره کردن باتری می باشد. جزئیات انجام این چهار روش در قسمت پایین برای شما شرح داده خواهد شد

غیر فعال کردن Mi Account

کاهش سرعت دستگاه در هنگام اجرای برنامه های مختلف، گرم شدن دور از انتظار گوشی و تخلیه شارژ سریع آن، از جمله مواردی هستند که استفاده از حساب کاربری شیائومی یا Mi Account ممکن است به همراه داشته باشد. اکانت فعال شما در این اپ می تواند به صورت قابل توجهی باتری شما را درگیر کرده و آن را به سرعت تخلیه کند.

در نتیجه اگر از این برنامه استفاده کرده و درون آن اکانتی فعال دارید؛ برای جلوگیری از تخلیه شارژ باتری در miui 12 بهتر است هرچه زودتر آن را متوقف کنید.

به روز رسانی نرم افزارها

در اغلب موارد کمپانی های بزرگ و مطرحی همچون مایکروسافت، سامسونگ و … در صورت بروز چنین مواردی پس از انتشار نسخه های تولیدی، نواقص آن را با ارائه آپدیت های گوناگون و متنوع برطرف می سازند. در واقع آپدیت های منتشر شده با در نظر گرفتن نظرات کاربران تولید و برنامه نویسی می شود.

اگرچه هنوز آپدیت رسمی ای برای miui 12 منتشر نشده اما در MIUI 12.5 به راستی شاهد ارتقا راندمان گوشی و کاهش مصرف باتری می باشیم. پس گوش به زنگ بوده و آپدیت های منتشر شده را به سرعت نصب کنید. از طرفی آپدیت برنامه های نصب شده روی گوشی نیز می تواند به صورت قابل توجهی مصرف باتری را کاهش دهد؛ برای بررسی آپدیت نرم افزارها تنها کافیست به مارکت گوگل (Google Play Store) رفته و تمامی برنامه های نصب شده گوشی را به آخرین نسخه منتشر شده خود ارتقا دهید.

روس های جلوگیری از مصرف زیاد باتری در miui شیائومی

بازگشت به تنظیمات کارخانه

از دیگر روش هایی که برای جلوگیری از مصرف زیاد باتری در miui 12 پیشنهاد می شود؛ بازگشت به تنظیمات کارخانه می باشد. توصیه می شود در صورتی از این روش استفاده کرده که دو روش بالا جوابگوی شما نبوده باشد.

لازم به ذکر است پیش از شروع این فرآیند حتما از گوشی خود نسخه پشتیبان تهیه کنید؛ زیرا با انجام این روش تمامی داده های موجود در گوشی به طور کامل از بین خواهند رفت. برای بازگشت به تنظیمات کارخانه تنها کافیست مراحل زیر را انجام دهید :

وارد منوی Setting شده و سپس گزینه  Additinal Setting را بفشارید.

سپس زیر منوی Backup & reset را انتخاب کنید.

در آخر بر روی گزینه Factory Data reset کلیک کرده تا عملیات بازگشت به تنظیمات کارخانه آغاز شود.

مصرف زیاد باتری در miui شیائومی

کالیبره کردن باتری

برای نمایش درصد حقیقی میزان شارژ، روشی وجود دارد که اتفاقا در بین تعمیرکاران حرفه ای نیز مرسوم می باشد. از این روش که با نام کالیبره کردن باتری نیز یاد می شود؛ زمانی استفاده می شود که رضایت کافی از عملکرد باتری وجود ندارد.

در صورتی که روش های ذکر شده در متن فوق جوابگوی شما نبوده و همچنان با مصرف زیاد باتری در miui 12 رو به رو هستید؛ می توانید از روش کالیبره کردن باتری استفاده کنید. برای انجام این عملیات تنها کافیست یک بار شارژ گوشی را تا انتها مصرف کرده و در حالت خاموش آن را تا باتری ۱۰۰ درصد برسانید؛ سپس مجدد، یکبار دیگر عملیات تخلیه و شارژ را تکرار کنید؛ با انجام این فرآیند باتری گوشی به صورت کامل کالیبره شده و عدد معرفی شده از سوی گوشی میزان شارژ حقیقی دستگاه شما خواهد بود.