از جمله مشکلاتی که کاربران گوشی های شیائومی پس از مدتی با آن مواجه می شوند؛ کاهش قابل توجه سرعت لمس گوشی می باشد. این مشکل در اغلب مدل های موبایل های شیائومی مشاهده شده و مشکل جدی ای محسوب نمی شود؛ تنها با انجام چند روش ساده می توان به افزایش و بالا بردن سرعت تاچ گوشی های شیائومی کمک کرد و سرعت لمس مطلوب اولیه را به آن برگرداند.

اما چه عواملی سبب تاخیر در تاچ گوشی خواهند شد؟ برای جلوگیری از کاهش حساسیت تاچ گوشی شیائومی چه کارهایی می توان انجام داد؟ روش های افزایش سرعت تاچ ال سی دی صفحه گوشی های شیائومی چیست؟ با ما همراه بوده تا در ادامه به جواب پرسش های مطرح شده برسید.

عواملی که سبب تاخیر در تاچ گوشی شیائومی می شوند را بشناسید!

عوامل مختلفی در کاهش حساسیت تاچ گوشی شیائومی نقش داشته، از جمله این عوامل می توان به نصب برنامه های مشکوک از سایت های نامعتبر، حافظه موقت کش، استفاده طولانی از گوشی، نصب نرم افزارهای سنگین یا زیاد و … اشاره کرد.

در برخی از موارد نیز تاخیر در تاچ گوشی شیائومی ممکن است ناشی از عوامل سخت افزاری و آسیب های فیزیکی نظیر ضربه خوردن، خیس شدن گوشی و … باشد. اگر منشا مشکل شما عوامل سخت افزاری و ضربه های فیزیکی نباشد اغلب می توان با انجام روش های ساده ای نظیر ری استارت و یا کالیبره کردن تاچ، سرعت تاچ ال سی دی صفحه گوشی های شیائومی را افزایش داد.

کاهش حساسیت تاچ گوشی های شیائومی

کاهش حساسیت تاچ گوشی شیائومی و روش های جلوگیری از آن

جهت جلوگیری از کاهش حساسیت تاچ گوشی شیائومی و بالا بردن سرعت تاچ گوشی های شیائومی بهتر است از نصب نرم افزارهای سنگین و بیش از اندازه خودداری کرده و برای نصب هر نرم افزاری تنها به سایت های مرجع آن ها اطمینان کنیم. استفاده بیش از اندازه از گوشی را کنار گذاشته و حتما زمان مشخصی را به آن اختصاص دهیم. از گلس های نانو و محافظ های ضخیم برای گوشی استفاده نکرده و در عوض محافظی باکیفیت را برای آن برگزینیم.

بالا بردن سرعت تاچ گوشی شیائومی

جهت افزایش سرعت تاچ ال سی دی صفحه گوشی های شیائومی  و بالا بردن سرعت تاچ گوشی های شیائومی همانطور که در متون بالا نیز ذکر شد، روش های متعددی وجود دارد. از جمله این روش ها حذف برنامه های نصب شده از سایت های نامعتبر، پاک کردن حافظه کش، خارج کردن سیم کارت و مموری کارت، کالیبره کردن تاچ گوشی، ری استارت گوشی و … می باشد.

برای بالا بردن سرعت تاچ گوشی های شیائومی توجه داشته باشید که در صورتی انجام موارد فوق بر روی افزایش سرعت تاچ ال سی دی صفحه گوشی های شیائومی تاثیر خواهد گذاشت که با مشکلات سخت افزاری رو به رو نباشیم و مشکل ما منشا فیزیکی نداشته باشد. در صورتی که با مواردی همچون سیاه شدن بخشی از صفحه، سو سو زدن صفحه نمایش، روشن نشدن صفحه نمایش، شکستگی نمایشگر و … رو به رو هستیم راهی جز مراجعه به نمایندگی شیائومی و تعمیر گوشی شیائومی نخواهیم داشت.

کد کالیبره تاچ گوشی های شیائومی

کد کالیبره تاچ شیائومی

تمامی برندهای فعال در حوزه ساخت گوشی های همراه، برای تولیدات خود کدهای مخفی ای در نظر گرفته اند که با استفاده از آن ها می توان گوشی را به تنظیمات کارخانه بازگرداند، سخت ‌افزار گوشی را تست کرد و یا حتی اطلاعات نرم ‌افزاری و سایر بخش ‌های دستگاه را بررسی کرد.

یکی از راه های افزایش سرعت تاچ ال سی دی صفحه گوشی های شیائومی، استفاده از کد کالیبره تاچ شیائومی می باشد. با استفاده از این کد می توانید از سلامت تاچ نمایشگر خود اطمینان حاصل کنید. در گوشی های قدیمی این برند، ابتدا کد دستوری *#*#۲۶۶۴#*#* وارد کنید تا وارد منوی مخفی Service Test شوید؛ سپس از بین گزینه های پیش رو، گزینه Touch Screen را انتخاب کرده و با لمس صفحه، سالم بودن تاچ گوشی را تست کنید.

در مورد بالا بردن سرعت تاچ گوشی های شیائومی در نظر داشته باشید که اما انجام این تست در گوشی های جدیدی که توسط این برند وارد بازار شده اند بسیار راحت تر می باشد؛ برای اطمینان از سلامت تاچ دستگاه خود تنها کافیست نرم افزار Touch Screen Test را نصب کرده و تست سلامت تاچ گوشی را با استفاده از آن انجام دهید.

در این نرم افزار نقاطی با رنگ سفید مشخص شده که محل قرارگیری انگشتان شما روی نمایشگر می باشد. اگر واکنش تاچ اسکرین با تاخیر بود یا دقت پایینی داشت، می توانید به کالیبره کردن نمایشگر فکر کنید. برای انجام این کار کافیست اپ Touchscreen Calibration را نصب کرده و مراحل دکر شده در آن را انجام دهید؛ پس از انجام مراحل ری استارت گوشی را فراموش نکنید.