بسیاری از کاربرانی که به نمایندگی شیائومی مراجعه می کنند معمولاً با این سوال رو به رو می شوند که شیائومی را آپدیت کنیم ؟ چه مزایا و معایبی را برای گوشی های تلفن همراه ما به دنبال خواهد داشت؟

در این مطلب قصد داریم معایب و مزایای آپدیت کردن تلفن های هوشمند شیائومی را بررسی کنیم تا شما به عنوان یکی از کسانی که از این محصولات استفاده می کنید بتوانید اطلاعات به روز و مناسبی در این زمینه داشته باشید.

مزایای آپدیت کردن گوشی های شیائومی

شیائومی را آپدیت کنیم یا خیر

برای پاسخ به این سوال که آیا شیائومی را آپدیت کنیم ؟ بهتر است ابتدا مزایای آپدیت کردن گوشی های شیائومی را مورد بررسی قرار دهیم.

آپدیت به طور کلی یک واژه با انرژی رو به جلو و جدید بودن است که در نگاه مشتریان به عنوان اضافه شدن امکانات جدید به هر دستگاه و یا به روزرسانی و رفع عیب ایرادات قبلی ثبت شده است.

 

مطلب اختصاصی: poco m3 و mi9t را آپدیت نکنید

 

شیائومی نیز در نسخه های مختلف رابط کاربری خود سعی کرده است تا علاوه بر اضافه کردن امکانات جدید به دستگاه و بالا بردن لذت کاربری از آن، باگ های سیستم قبلی را از نظر امنیتی و کاربری برطرف نماید.

شیائومی را می توان نماد واقعی در این زمینه دانست که همواره سعی کرده است تا آپدیت های جدید محصولات، چیزی برای عرضه داشته باشد.

مهم ترین مزایای آپدیت گوشی های شیائومی به روز شدن نرم افزار ها و همچنین افزایش سرعت دستگاه در هنگام اجرای همزمان این نرم افزار ها بر می گردد.

هر چند هدف اصلی از آپدیت شدن دستگاه بهبود سرعت آن و افزایش لذت از رابط کاربری است اما نمی توان از مزایایی مانند افزایش کیفیت دوربین، افزایش سطح حساسیت به لمس دستگاه و یا بالا رفتن سرعت بوت آن نیز به راحتی گذشت.

به طور کلی آپدیت شدن شیائومی ظرفیت ها و سرعت دستگاه را افزایش می دهد تا کاربران بتوانند از امکانات جدید بهره مند شوند.

معایب آپدیت شیائومی چیست ؟

شیائومی را آپدیت کنیم یا خیر
شیائومی را آپدیت کنیم یا خیر ؟

هر چند مزایای بسیار بی شماری را می توان برای آپدیت شیائومی برشمرد اما به روزرسانی این دستگاه و ارتقاء آن به نسخه جدید می تواند مشکلاتی را نیز به همراه داشته باشد.

یکی از مهم ترین مشکلاتی که پس از آپدیت گوشی های شیائومی برای این دستگاه ها به خصوص گوشی های قدیمی به وجود می آید، عدم بوت شدن دستگاه برای همیشه است.

مهم ترین دلیل این مشکل و بروز آن، فشار زیادی است که هنگام آپدیت شدن به سخت افزار دستگاه وارد می شود.

علاوه بر این و بیشتر برای دستگاه های قدیمی شرکت شیائومی، آپدیت شدن ممکن است باعث کاهش سرعت عملکرد دستگاه در اجرای نرم افزار های مختلف شود.

هر چند این موضوع برای مدل های جدید و به روز برعکس بوده و کاملاً به شما این امکان را می دهد تا از سرعت بالای دستگاه بهره مند شوید.

در برخی از موارد نیز دیده شده که بعد از اولین باری که دستگاه آپدیت شده و ریست شود، اندروید آن با مشکلاتی رو به رو شده و یا به طور کلی بالا نمی آید.

یکی از مشکلات مهمی که در مورد سوال آیا شیائومی را آپدیت کنیم ؟ یا خیر با آن رو به رو هستیم، عدم کارکرد صحیح برنامه gboards و ارور های پشت سر هم آن در آپدیت آخر این دستگاه ها هستیم.

برای رفع این مشکل کاربران مجبور هستند که مجدداً آن را از گوگل پلی دانلود و روی گوشی خود نصب نمایند.

شیائومی را آپدیت کنیم ؟

شیائومی را آپدیت کنیم یا خیر

بعد از بررسی مزایا و معایب گوشی های شیائومی در هنگام اپدیت این دستگاه ها به این نتیجه می رسیم که هر چند آپدیت آن ها ممکن است برای برخی از مدل های قدیمی تر مشکلاتی را به همراه داشته باشد اما در نسخه های جدید قطعا با افزایش سرعت و کارایی بهتر همراه است.

البته شیائومی همواره به دلیل مشتری مداری زبانزد بوده و قطعا برای این مشکلات نیز چاره ای خواهد اندیشید تا مشتریان و کاربران بدون دغدغه به اینکه شیائومی را آپدیت کنیم ؟ را پاسخ مثبت بدهند تا از امکانات جدید و سرعت و کیفیت بالای کاربری نهایت لذت را ببرند.